Jdi na obsah Jdi na menu
 


Druhy korálků

8. 9. 2008
 Skleněné korálky - jedním z nejčastějších materiálů z něhož se korálky a perličky zhotovují. Skleněná hmota je pak také různě barvena a zdobena broušením, rytím, zlacením nebo i ruční malbou.
Obrazek

 

 

Dřevěné korálky - korálky jsou soustruženy, řezány a lakovány. Korálky jsou také dále ručně malovány, vyřezávány a jinak upravovány. Tyto korálky jsou vyráběny také z bambusu či z kokosových skořápek.
Obrazek

 

 

Keramické korálky - jsou to korálky z pálené hlíny bez glazury nebo s ní. Tyto korálky jsou do naší země dováženy z Řecka či z Peru. Bohužel jsou dost těžké a poměrně křehké a citlivé na nárazy. Výhodou jsou ale větší průměry otvorů - proto se dají navlékat na kožené řemínky.
Obrazek

 

 

Kovové korálky - jsou zhotovovány z různých kovových plíšků a různých slitin, nejčastěji však z mědi nebo mosazi. Vyrábějí se lisováním či ražením. Korálky jsou dále galvanizovány na různé povrchové úpravy - postříbření, pozlacení .... Povrch kovových korálků bývá ale velmi citlivý na parfémy, mýdla a pot - postupem času povrch oxiduje a zmatní.
Obrazek

 

 

Korálky z umělé hmoty - dnes jsou v módě i korálky z umělé hmoty. Jejich rozmanitost tkví v různobarevnosti a také v široké škále různých tvarů. Předností bývá také jejich cenová dostupnost.
Obrazek

 

 

Skleněné korálky dále rozdělujeme na:

Rokajl - drobné perličky vyráběné strojově, sekáním za skleněných trubiček. Nejčastější velikost je 2 až 4 mm. Různé barvy, tvary a povrchové úpravy perleťové, čiré s průtahem, metalické, průhledné, lesklé apod. Výhodou je cenová dostupnost a nepřeberné množství barev.

Obrazek

 

 

Mačkané - různé tvary vznikají mačkáním skleněných tyčí do forem. Následně se leští, aby byly hladké a lesklé. K sehnání různé tvary jako např.lucerna, sluníčka, angličák, lupínky,hvězdičky, srdíčka, kostičky, pecičky atd.
Obrazek Obrazek

 

 

Ohňovky - jsou mačkané korálky obroušené podle určitého vzoru, leštěné ohněm. Mají vysoký lesk závislý také na množství vybroušených plošek. Nejčastější velikosti 3-10mm.
Obrazek

 

 

Millefiory - druh mačkaných korálků, mačkané ze speciálního skla, které obsahuje vzor „tisíc květů“. Dnes je hodně nahrazováno "fimem". K dostání různé tvary jako srdíčka, hvězdičky, oválky, obdélníčky apod. Oblíbené jsou i jejich zlomky.
Obrazek

 

Obrazek

 

 

Kočičí oči - sklo se zvláštním opálovým efektem, lesklé a velmi efektní různé tvary (kuličky, olivky, úlomky, placičky, apod), různé barvy.
Obrazek

 

 

Voskové perly - různé tvary se vyrábí pomocí vosku, většinou je každá várka trošičku jinak barevně laděná, proto je lepší je na jeden šperk objednávat vždy najednou.
Obrazek

 

 

Vinutky - skleněné perle, nazývané také lampové, se vyznačují širokou škálou barev a tvarů. Řadí se mezi velmi kvalitní bižuterii akaždá vinutá perle je svým způsobem originál. Četnost tvarů a barev je téměř neomezená. Díky náročnější výrobě jsou dražší než běžné korálky.

 • lampovky - proto, že se při jejich výrobě používá sklářská lampa, kahan
 • vinutky - proto, že se sklo ovíjí
  Obrazek Obrazek


   

  Broušené: různě velké broušené korálky - vysoký lesk (tzv. M.C. (machine cutted)). To nejlepší ze současného českého skla. Tvarem jsou podobné ohňovkám, ale mají mnohem vyšší lesk díky broušení.
  Obrazek


   

  Praskačky - Skleněné korálky mačkané se speciálním popraskaným efektem. Kvalita A (jemně a rovnoměrně popraskané, téměř vůbec se při práci nelámou)
  Obrazek


   

  Lakované korálky (sklo) - Skleněné korálky s povrchovou úpravou vysoce lesklým a odolným lakem. Korálky mají poměrně velkou dírku - cca 1 mm proto jsou vhodné pro několikeré provlečení návlekového materiálu
  Obrazek


   

   

 •  

  Komentáře

  Přidat komentář

  Přehled komentářů

  suavebeads@gmail.com

  (SUAVE BEADS INTERNATIONAL, 27. 5. 2009 9:59)

  Hi
  "Hey there are a lot of new products at our site. You're
  Invited to have a look. www.beadssupplier.com to view our Quality Product you will find right now the beads you have been
  Searching for" if not tell us we will make you available at the most Attractive Price
  Great price discount upto 25% displayed on product gallery.
  Now accepting PayPal
  Assorted Semiprecious Stones @ attractive Price.
  Kindly login to view prices
  Looking ahead to hear from you.

  Best Regards
  Gaurav
   
  SUAVE BEADS INTERNATIONAL
  GYAN PUR ROAD
  BHADOHI 221401
  U.P INDIA
  +91 9839057572
  info@beadssupplier.com
  suavebeads@gmail.com
  www.beadssupplier.com